
Oferujemy wszelkiego rodzaju masaże. Od delikatnych i relaksacyjnych do specjalistycznych masaży sportowych:
Masaż klasyczny | Masaż sportowy | Masaż relaksacyjny | Masaż gorącymi kamieniami | Masaż antycellulitowy | Masaż bańkami chińskimi | Masaż bambusem i miotełkami | Masaż tajski | Masaż Shiatsu | Masaż izometryczny | Drenaż limfatyczny
Masaż klasyczny
Jest to najpopularniejszy rodzaj masażu. Działa: leczniczo, relaksacyjnie i pobudzająco. Główny cel to poprawa zarówno fizycznego, jak i psychicznego stanu pacjenta.
szczegółowe działanie masażu klasycznego to :
usuwanie zniszczonego naskórka i wydzieliny gruczołów skórnych, przyspieszenie wchłaniania obrzęków i krwiaków, zwiększenie przekrwienia mięśni, przyspieszenie krążenia krwi, likwidowanie narośli i zrostów, uaktywnienie przepływu limfy, lepsze odżywienie tkanek, uelastycznienie blizn, poprawa elastyczności: mięśni, ścięgien, i aparatu więzłowo- stawowego, wchłanianie kwasu mlekowego, łatwiejsze rozprowadzenie wszystkich substancji po organizmie, wyzwalanie z tkanek metabolitów przemiany materii, regulacja napięcia mięśniowego, przyspieszenie regeneracji zmęczonych mięśni po wysiłku fizycznym, zwiększenie przyrostu siły i wytrzymałości mięśni, rozdrobnienie i wchłanianie tkanki tłuszczowej, wzrost napięcia naczyń krwionośnych, oddziałuje na układ nerwowy, rozluźnia mięśnie.
Masaż sportowy
Klasyczny masaż sportowy polega na oddziaływaniu na organizm sportowca, przy wykorzystaniu bodźców mechanicznych (np. uciski) tak, aby wywołać odczyn fizjologiczny. Ma też na celu zmniejszenie zmęczenie organizmu po wykonanej aktywności fizycznej. A także profilaktyka zapobiegania urazom i kontuzjom czy innym objawom patologicznym, powstałych po dużych obciążeniach. Jest on jednym z najważniejszych elementów odnowy biologicznej sportowców. Wykonując go bierze się pod uwagę indywidualną reaktywność sportowca i rodzaj uprawianej dyscypliny.
Spełnia on trzy podstawowe funkcje: rozgrzewa- czyli przygotowuje do treningu lub zawodów, regeneruje- po wysiłku fizycznym przywraca organizm to stanu wyjściowego, leczy- wspomaga proces leczenia po urazach.
Masaż sportowy ma spełniać określone zadania i z tego względu dzieli się go na:
– treningowy- przygotowawczy lub kondycyjny, stosowany podczas całego cyklu treningowo- startowego, rozwija zdolności sportowca do pracy i zwiększa jego możliwości czynnościowe; czas trwania 40-60 minut, w czasie 1,5-6 godzin po treningu;
– przed zawodami- wykonywany w dniu następnym po ostatnim masażu treningowym aż do dnia startu, ma na celu wydobycie maksymalnych możliwości zawodnika zarówno psychicznych, jak i fizycznych, aby jego start w zawodach był jak najlepszy.
– startowy- odbywa się przed samym startem, poprzedza rozgrzewkę, która musi nastąpić od razu po jego wykonaniu, celem jest rozgrzanie mięśni, więzadeł i ścięgien- przez co zwiększa się odporność przed urazami
– powysiłkowy- przeprowadzany po zawodach, prowadzi do regeneracji, czyli przywrócenia organizmu do stanu prawidłowego w bardzo krótkim czasie, w zależności od obciążenia podczas startu zmienia się długość trwania masażu, jak i okres czasu, w jakim musi być wykonany;
– podtrzymujący- stosowany w okresie przejściowym, w okresie przerwy w regularnych zajęciach sportowych, co drugi dzień, obejmuje całe ciało, ma na celu utrzymanie sprawności fizycznej oraz aktywowanie układu ruchu, krążenia i nerwowego.
Masaż relaksacyjny
Skierowany jest głównie osób zestresowanych, u których występują dolegliwości związane z napięciem psychicznym i stresem, np: bóle pleców, karku, szyi, głowy, stany depresyjne, osłabienie koncentracji, wyczerpanie całego organizmu, a nawet przemęczenie oczu czy skoki ciśnienia. Schorzenia te są coraz częściej spotykane, dlatego ten rodzaj masażu zyskuje coraz większą popularność.
Dzięki niemu zwalczane są negatywne emocje, przychodzi ulga przy bólach ciała i odczuwanym napięciu. Uzyskujemy pełne rozluźnienie, czujemy się odprężeni.
Pobudzone zostają mięśnie, przywrócona jest prawidłowa praca serca i układu krążenia, zwalczane są problemy ze snem. Dzięki temu organizm znacznie szybciej się regeneruje, a my możemy powrócić do właściwego funkcjonowania.
Masażysta uspokaja duszę i ciało pacjenta poprzez wykonywanie spokojnych, delikatnych, rytmicznych i powolnych ruchów.
Masaż gorącymi kamieniami
Jest jednym z najstarszych rodzajów masażu- znany był już ok. 5000 lat temu. Obecnie bardzo popularny jest w ośrodkach spa i terapeutycznych.
Głównie stosuje się kamienie bazaltowe (czarne), ale spotykane są również marmurowe (białe). Zazwyczaj są okrągłe, pasujące do dłoni, a ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu łatwo się przesuwają po skórze. Kamienie stanowią doskonały magazyn ciepła, pozwala to na masowanie rozgrzanymi kamieniami, a także po wolnym spadku ich temperatury.
Ciepłe kamienie powodują rozluźnienie napiętych części ciała, są poprawia krążenie krwi. Poprawia się dotlenienie skóry i jej elastyczność, a organizm pozbywa się toksyn.
Masaż kamieniami bazaltowymi ma głównie działanie relaksacyjne. Przywraca uczucie rozluźnienia i spokoju, obniża stres i napięcie mięśniowe. Usuwa objawy zmęczenia, poprawia metabolizm, ma pozytywny wpływ na układ krwionośny. Daje poczucie harmonii ciała i umysłu. Prowadzi do ogólnej poprawy kondycji psychofizycznej.
Masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy, wyszczuplający przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cellulit jest wynikiem m.in.: stresu, braku ruchu, nieodpowiedniej diety.
Jeżeli pojawiły się na Twojej napiętej skórze delikatne zaciemnienia i lekkie nierówności, to może być to już drugie stadium cellulitu. Musisz wiedzieć, iż cellulitu, nadwagi i problemów z obrzmiałymi nogami nie powinno się lekceważyć.
Chcesz mieć ładniejszą i jędrniejszą skórę? Jeżeli tak, to polecam Ci kilka / kilkanaście sesji masażu antycellulitowego, który jest w takich sytuacjach najbardziej dla Ciebie wskazany.
Po serii masażu antycellulitowego następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej. Widocznie zmniejszają się obwody ciała, a skóra na Twoich biodrach , brzuchu , udach lub ramionach staje się bardziej sprężysta i jędrniejsza.
Następuje również oczyszczenie organizmu z toksyn i nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawa konsystencji i barwy skóry.
Masaż oparty jest na intensywnych rozcieraniach, ugniataniach oraz oklepywaniach. Tak dobrane techniki masażu dają znakomite efekty wyszczuplające i modelujące sylwetkę.
Masaż wyszczuplająco-modelujący daje najlepsze efekty w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zdrowym trybem odżywiania się.
Masaż bańkami chińskimi
Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj masażu wywodzi się z Chin, gdzie zapoczątkowano go już ponad 3000 lat temu. Dawniej bańki stosowano do leczenia: nadciśnienia, astmy, problemów ze skórą i wielu innych. Obecnie również ma szerokie zastosowanie.
Zassanie bańki wytwarza podciśnienie, dzięki czemu skóra jest wciągnięta do wnętrza bańki. Wessane są zarówno krwinki białe, jak i czerwone z małych naczyń krwionośnych do przestrzeni międzykomórkowych. W tej postaci- jako „ciało obce”- są usuwane z organizmu wraz z toksynami poprzez układ limfatyczny. Na ich miejsce wpływa utleniona, zdrowa krew, co znacznie przyspiesza regenerację i odżywia chory obszar.
Jest to masaż intensywny, dla niektórych mocno odczuwalny, powodujący odkształcenie skóry, tkanki podskórnej i mięśniowej, mocno rozgrzewający. Po zabiegu mogą pojawić się takie ślady jak: zaczerwienie malinki lub drobne siniaki, które ustępują po 2-7 dniach, a z każdym zabiegiem jest ich coraz mniej.
W przypadku masażu bańkami odchudzającego i antycellulitowego zabieg trwa 15-30 minut na jednym fragmencie ciała. Seria zabiegów to 10 sesji, które powinny być wykonywane w odstępach 2-3 dniowych. Efekty zauważalne są już nawet po 3 sesji.
Jednak przede wszystkim taki masaż uspokaja i relaksuje. Jest dobry dla osób zestresowanych, zmęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Pod wpływem zabiegu dochodzi do usunięcia blokad energetycznych, co przynosi ulgę i ukojenie w różnych dolegliwościach i stanach patologicznych.
Masaż bambusem i miotełkami
Twórcą masażu bambusami jest francuski masażysta- Gil Amsalem.
Wykonuje się go przy użyciu specjalnie obrobionych pałeczek bambusowych, różnej wielkości i długości, dzięki czemu świetnie dopasowują się do kształtów ciała. Wykonywane są techniki: ugniatania, rozcierania, rolowania, przepychania, wibracji i oklepywania.
Działanie:
– oczyszczające,
– relaksacyjne, niweluje stres, zmęczenie i złe samopoczucie
-drenażujące (stymuluje przepływ krwi i limfy),
-odchudzające,
– regeneracyjne,
– dodatkowo: modeluje sylwetkę, likwiduje cellulit, , poprawia elastyczność skóry i mięśni, stosowany także w celu liftingującym, dotlenia organizm, zmniejsza napięcie mięśniowe.
Masaż miotełkami bambusowymi pochodzi z Japonii, gdzie wojownicy oklepywali się gałązkami bambusa, aby szybko i efektywnie przywróci utracone siły w walce.
Obecnie ten rodzaj masażu zalecany jest po dużym wysiłku fizycznym i umysłowym, dzięki czemu organizm jest pobudzany i stymulowany. Poprawia się mikrokrążenie, wspomagana jest przemiana materii. Dodatkowo zmniejszają się obrzęki i poprawia się gospodarka wodna skóry- zalecenia dla osób z problemem zatrzymywania się wody w organizmie i dla osób z nadwagą- przyspiesza przemianę materii. Również ma działanie przeciwbólowe, drenujące, usuwa toksyny z ciała, likwiduje cellulit. Skóra staje się bardzie sprężysta (jako lifting), oczyszczona (peeling).
Można połączyć masaż pałeczkami bambusowymi i miotełkami, dostosowując do potrzeb pacjenta i z uwzględnieniem poszczególnych technik.
Masaż tajski
Powstał ok. 500 p.n.e., jego właściwa nazwa to „NUAD BO-RARN” czyli starożytny masaż klasyczny, często zwany „jogą dla leniwych”.
składa się on z sekwencji różnych technik, które stanowią połączenie akupresury najważniejszych miejsc, punktów na ciele człowieka, z ćwiczeniami rozciągania, refleksologią i elementami pasywnej jogi
Podczas masażu osoba jest ubrana wygodnie, luźno. Masaż odbywa się na materacu o umiarkowanej giętkości. Masażysta wykonuje intensywne ruchy własnym ciałem, używa do tego rąk, stóp, przedramion. Uciski następują na rozciągniętych partiach ciała i przebiegają po tzw. liniach Sen (na podobieństwo meridianów). Wszystkie ruchy wykonywane są rytmicznie, co dodatkowo daje uczucie głębokiego odprężenia. Osoba masowana zmienia pozycje, do których należą: leżenie przodem i tyłem, bokiem, siad i postawa odwrócona.
Dzięki tym zabiegom dochodzi do rozładowania napięcia całego ciała. Pobudzane są układy: limfatyczny i krwionośny. Jest zastrzykiem energetycznym, przywracającym równowagę i spokój.
Masaż Shiatsu
Shiatsu – to sztuka uzdrawiania dotykiem, której korzenie sięgają starożytnych Chin i Japonii. W języku japońskim słowo „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. Terapia Shiatsu, znana jako „akupunktura bez igieł”, jest skuteczną metodą na leczenie wielu problemów zdrowotnych: bezsenności, bólów kręgosłupa, bólów głowy, zaburzeń trawiennych, chorób spowodowanych napięciem i stresem. Terapia Shiatsu uspokaja nerwy, dodaje witalności i zapobiega powstawaniu chorób. Pacjent w trakcie zabiegu leży na macie w wygodnej pozycji. Terapeuta pracuje nad jego ciałem na poziomie powierzchownym i głębokim, wyzwalając w nim relaksujące odczucia, opisywane często jako „przyjemny ból”. Ucisk palcami na konkretne punkty ciała powinien wywoływać efekt relaksacyjny. Shiatsu jest również świetną terapią dla tych, którzy twierdzą, że nic im nie dolega i czują się dobrze, ponieważ po sesji Shiatsu poczują się jeszcze lepiej…
Masaż izometryczny
Celem tego masażu jest przywrócenie masy i siły mięśniowej osłabionym mięśniom, bez wykonywania ćwiczeń fizycznych przez pacjenta, czyli bez obciążania organizmu.
Zabieg polega na intensywnym, czasem mocniejszym masowaniu danego mięśnia podczas skurczu izometrycznego- pacjent napina mięsień bez wykonywania ruchu w stawie, z zachowaniem długości mięśnia.
Przez pierwszych 12 dni obserwujemy zmniejszenie obwodu masowanego mięśnia, ale ze wzrostem jego siły. Po tym okresie siła i masa wzrasta, ale wolniej do momentu adaptacji, kiedy to mięsień nie reaguje już na taki sposób obciążenia. Najczęściej stosuje się go codziennie przez miesiąc lub 3 razy w tygodniu przez 3 miesiące.
Masaż składa się z 3 faz:
– przygotowawczej, podczas której dochodzi do przekrwienia i pobudzenia mięśnia,
– właściwej- pacjent wykonuje skurcz izometryczny, w trakcie którego masażysta wykonuje ruchy energiczne i szybkie
– końcowa- mająca na celu obniżenie powysiłkowego napięcia mięśnia.
Ten rodzaj masażu najczęściej stosowany jest po urazach takich jak złamania lub innych, w wyniku których pacjent był unieruchomiony, a mięsień nie pracował. Również jest on w zainteresowaniu osób, które pragną wymodelować kształt mięśnia lub go rozbudować.
Drenaż limfatyczny
To zabieg wykonywany w wolniejszym tempie niż masaż klasyczny. Polega na przepchnięciu limfy i chłonki do węzłów chłonnych, co znacznie usprawnia i przyspiesza ich krążenie w organizmie. Zabieg ten może również zlikwidować obrzęki, wysięki, przyspiesza wchłanianie siniaków.
Dodatkowo ma działanie wyszczuplające i ujędrniające. Często stosowany także po usunięciu węzłów pachwinowych (mastektomii)- działanie wspomagające.
Może być wykonywany kilka razy dziennie.